Публічний доступ до архіву 42-го президента США

 

В президентській бібліотеці Білла Клінтона в американському місті Літл-Рок (штат Арканзас) відкривають доступ до конфіденційних документів, які відносяться до періоду його перебування на посаді президента США з 1993 по 2001 роки. Про це повідомили представники бібліотеки та Національного архіву США.

У загальній кількості планується протягом двох тижнів представити 33 тисячі сторінок документів, в тому числі стенограми конфіденційних переговорів між Клінтоном та його радниками. Першою стане партія 4-5 тисяч сторінок. Також у найближчий час заплановано сканування документів та представлення їх в мережі Інтернет.

«Представники колишнього та теперішнього президентів дали згоду на публікацію більшої частини з 33 тисяч сторінок, які стосуються правління Клінтона, - зазначив офіційний представник Національного архіву США Кріс Іслайб. – Нашою метою є якнайшвидше представити ці документи суспільству, однак знадобиться час, щоб обробити такий масив та забезпечити доступ до їх цифрових копій в режимі онлайн».

У відповідності американським законам, доступ до більшої частини конфіденційних документів, які стосуються діяльності адміністрації США, може бути відкритим не раніше ніж через 12 років після завершення строку її роботи. Крім того, існують різні обмеження, які залежать від ступеню таємності документу.

У бібліотеці та музеї Білла Клінтона зберігається великий архів 42-го президента США. Його об’єм складає приблизно 80 млн. сторінок документів, біля 20 млн. повідомлень, отриманих електронною поштою, 2 млн. фотографій та декілька десятків тисяч подарунків, презентованих Клінтону за вісім років перебування на президентському кріслі.