Спадщина Льва Толстого у цифрі

 

«Весь Толстой в один клик» - проект зі створення електронної версії 90-томного зібрання творів Льва Толстого, який реалізується Державним музеєм Л.Н.Толстого, Музеєм-садибою «Ясна Поляна» та компанією, що спеціалізується на розробці технологій в області розпізнавання текстів. 

Ця оцифрована колекція охоплює не лише відомі твори письменника, але й маловідомі повісті, щоденники та листи. Сьогодні це бібліографічна спадщина доступна в Інтернеті лише у вигляді «важкого» архіву відсканованих книг, але завдяки допомозі тисячі волонтерів незабаром з’явиться у зручних форматах. В результаті будь-хто зможе просто та безкоштовно завантажити твір письменника в електронному вигляді з сайту tolstoy.ru у свої електронні книги, на планшети та смартфони.

Проект було розпочато 18 червня 2013 року на спеціально створеному сайті readingtolstoy.ru, і вже через два тижні люди різних професій та віку зі 49 країн світу вичитали всі 90 томів творів Льва Толстого, що склало 46 000 оцифрованих сторінок.

На першому етапі учасники повинні були завантажити спеціальне програмне забезпечення та перевірити всі тексти, щоб виключити помилки, які могли з’явитися при скануванні книг. Другий етап проекту включав більш якісну перевірку тексту. Попереду ще третій, - кінцеве корегування всіх текстів, після чого спеціалістами буде здійснене конвертування томів у PDF з текстовим шаром, а також у формати електронних книг fb2 та ePub.

З першими результатами проекту ви можете ознайомитись на сайті tolstoy.ru у розділі "художні твори".