Результати роботи компанії "ЕЛАУ" будуть представлені на сайті British Library

 

В рамках гранту на проведення дослідницьких проектів з програми «Архіви у небезпеці», організатором з реалізації якої є British Library, компанією "Електронні архіви України" розпочато оцифрування раритетних видань, пов'язаних з видатним українцем Тарасом Шевченком.

Анонс даного проекту з назвою "Saving the original lifetime archive of the well-known Ukrainian poet, artist and thinker, T.H. Shevchenko" вже розміщено на сторінці British Library.

У ході проекту буде відскановано приблизно 213 архівних експонатів Національного музею Тараса Шевченка, з орієнтовною загальною кількістю 60 тисяч сторінок. Інтернет-колекція на сайтах музею та British Library буде представлена з метою забезпечення доступу суспільства до цінних документів, пов'язаних з постаттю письменника, а також створення страхових копій матеріалів, для подальшого збережння їх в музеї та Британській бібліотеці. Майже всі документи (крім стародрукованих книг), які включені в колекцію, існують лише в одному примірнику, адже вони явлються частиною особистого документального надбання Тараса Шевченка. При цьому, можна припустити, що деякі з них зможуть вказати на досі ще невідомі факти з біографії письменника та його оточення. Періодом створення архівного матеріалу є 1795 (дата народження Шевченка) до першого десятиліття 1900-х років (документи, які пов’язані безпосередньо з поетом, а також його родичами та друзями). Таким чином колекція охоплює XIX століття, яке стало одним зі спірних історичних періодів для України.

Сканування здійснюється на професійному обладнанні – сканерах Zeutschel у безконтактний спосіб, що дозволяє зберегти документи від будь-якого негативного впливу на них. Оцифрування реалізується згідно параметрів, які повністю відповідають світовим вимогам: формат – TIFF, роздільна здатність 300-400 dpi, використання кольорової мішені та налаштування всіх необхідних характеристик, - це все дозволить створити онлайн-колекції, та організувати подальше зберігання електронних копій.

По закінченню проекту, на сайті Британської бібліотеки та Національного музею Тараса Шевченка, будуть представлені електронні колекції архівних документів, а також книжок, до яких увійдуть: книги з творами Шевченка, які були видані за його життя (прижиттєві видання); видання з особистої бібліотеки Шевченка, а також подаровані ним (з особистим автографом) своїм друзям; сучасні книги Шевченкової доби, до яких він звертався у різні періоди свого життя (цитував, читав…) та інші цінні видання.

Чекаємо на результат!..