Доступ до цінних персидських манускриптів

 

Відділ літератури країн Азії та Африки Британської бібліотеки опублікував в Інтернеті більше ніж 15 000 оцифрованих аркушів персидських рукописів. 

Робота над скануванням продовжувалась два роки, при цьому відбір матеріалу здійснювався відповідно їх історичній, літературній та художній цінності, як повідомляється в офіційному блозі відділу

На сторінці проекту наводиться перелік посилань на оцифровані раритети. Потрапивши на сторінки з викладеними рукописами, можна детально роздивитись їх відскановані зображення. Кожен лист має анотацію, яка містить інформацію про час його створення та автора, а також надається стислий опис сюжету мініатюр.

Серед оцифрованих вже документів є такі як: «Пятериця» («Хамсе») Нізамі Гянджеви, рукопис 1539-1543 років з 17 мініатюрами, які належали шаху Тахмаспу І; «Розмова птахів» («Мантік-ут-Тайр») суфійського містика Фарід-ад-Діна Аттара  (орієнтовно 1490 року); збірник літописів XIV та XVII століть державного діяча та вченого-енциклопедиста Рашида ад-Діна, в якому зібрано історичні дані про держави Чінгізітов, ісламсього світу, а також країн Європи, відомі в Ірані XIII століття та інші.