Французька революція в цифровому форматі

 

14 тисяч відсканованих зображень, пов’язаних з тематикою Французької революції, стали доступними в рамках проекту Стенфордського університету та Національної бібліотеки Франції під назвою «Цифровий архів Французької революції» (The French Revolution Digital Archive), повідомляється на hyperallergic.com

Проект складається з двох частин – «Парламентський архів» та «Образи Французької революції».

В частині «Парламентський архів» у хронологічному порядку розміщені оцифровані документи 1789-1794 років – протоколи засідань, листи, доповіді, виступи. Можливості сайту дозволяють здійснювати текстовий пошук у цьому розділі.

Частина «Образи Французької революції» поділена за тематичною ознакою – «Подіїі Революції», «Теми в мистецтві та культурі» та «Архівні документи». Тут представлені ілюстрації, мапи, медалі, монети та інші цифрові зображення предметів, пов'язаних з подіями 1789-1799 років у Франції. До всіх експонатів додаються метадані, які дозволяють здійснювати пошук за тематикою, прізвищем художника, місцем та жанром. Крім того, на кожній сторінці є календар, за допомогою якого, реалізується пошук за часовим діапазоном.

- Что вы можете сказать о Великой французской революции?
- Об этом ещё слишком рано судить...     
                      (в 200-ю годовщину Великой французской революции)                                                                                                                 

                                                               Révolution française