Конференція «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України»

 

top_img8.png20 листопада 2013 року Національна історична бібліотека України в рамках ІІ Краєзнавчих читань пам’яті П. Тронька виступила організватором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України». Особливістю цьогорічної конференції було те, що вона розпочала цикл заходів бібліотеки з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Координаторами конференції стали: Міністерство культури України, Національна історична бібліотека України, Національна спілка краєзнавців України, Київський національний університет культури і мистецтв.

Секційні заняття проходили в рамках обговорення актуальних проблем, які доводиться сьогодні вирішувати бібліотекам в своїй загальній роботі, і краєзнавчій зокрема.

Три теми секційних засідань були сформульовані таким чином: Історико-краєзнавча діяльність бібліотек, архівів, музеїв: історія, сучасний стан; Інноваційні технології у розвитку бібліотечного краєзнавства: практичні аспекти; Кадрове забезпечення бібліотек України.

Основними учасникми конференції стали регіональні бібліотеки, які продемонстрували чітку позицію у визначенні першочергових напрямків розвитку формування електронних ресурсів сучасної бібліотеки. Також було акцентовано увагу на цінності представлення в загальному масиві цих ресурсів краєзнавчого фонду бібліотек.

Так як компанія «ЕЛАУ» займає активну позицію у формуванні інформаційно-бібліотечної культури України, то її завданням було підтримати всі проголошені засади інформаційного розвитку бібліотек, запропонувавши свою професійну допомогу.

В ході виступу було представлено Програмне рішення «Електронна бібліотека» та продемонстровано результати багатоетапних проектних робіт компанії «ЕЛАУ» та її партнерів.