Цікаво про Google Books

 

Google Books — це бібліотека бібліотек, в якій зібрано більше 30 мільйонів книг, оцифрованих компанією Google.

У жовтні 2004 року на книжковій виставці у Франкфурті Google представила сервіс Google Print. 17 листопада 2005 року його назву було змінено на Google Book Search. Цей сервіс міг здійснювати повнотекстовий пошук у книгах, які Google сканував та зберігав в своїй цифровій базі даних. У грудні того ж року компанія Google уклала угоди з п’ятьма бібліотеками США та Великобританії щодо оцифрування видань їх бібліотечних фондів. Це: 

Надалі до переліку цих провідних бібліотек приєднались і ряд інших книгосховищ, а також видавництв, з різних країн світу. При цьому автори сервісу зазначають, що академічні бібліотеки нерідко бувають доступні лише студентам навчальних закладів, тому для людини зі сторони сервіс Google Books є єдиним шляхом для ознайомлення з їх фондами. Однак, користування сервісом не завжди є зручним. Повні електронні версії деяких книг виявляються недоступними через відмову правовласників від подібного розміщення літератури. В цьому випаду користувачі можуть бачити лише окремі сторінки або уривки твору. Крім того, трапляються й помилки, які допускаються в процесі сканування: переплутані сторінки, перевернуті або нечитабельні.

Зазначимо, що у 2005 році американська гільдія авторів подала в суд на Google, вважаючи, що свторення гігантської цифрової бібліотеки порушує законодавство в пункті захисту авторського права. Процес затягнувся майже на 9 років і лише у листопаді 2013 року американський суд  відхилив позов письменників до компанії Google.

Компанія Google весь цей час дотримувалась позиції, що створення онлайн-бібліотеки навпаки підтримує письменників, так як підвищує популярність книг, тим самим сприяючи зростанню їх продажу. Крім того, нагадує Google, американський закон дозволяє розповсюджувати друковані матеріали з освітньою та науковою метою.

Суд підтримав сторону Google, вирішивши, що схема, за якою працює Google Books, приносить велику користь суспільству, при цьому компанія з повагою ставиться до авторського права, зазначає reuters.com.

В свою чергу виконавчий директор гільдії авторів Пол Айкен заявив, що збирається оскаржити це рішення. За його думкою, інтернет-гігант «експлотує» авторів, перетворивши їх у інструмент для заробляння коштів. «Google нелегально оцифрував практично всю найцінішу світову літературу, яка захищена авторським правом, і отримує прибуток надаючи до неї доступ»,  - заявив Айкен.

Цікавим є те, що компанія Google вже встигла підрахувати, що у світі сьогодні нараховується біля 130 мільйонів книг, які інтернет-гіганат планує оцифрувати до кінця десятиліття. Отже, остаточна крапка в цій історії так і не поставлена.

З україснькою версією Google Books ви можете ознайомитись тут... А також з правилами користування цією програмою