Сочі та Олімпійські ігри у цифрових колекціях

 

Напередодні XXII зимових Олімпійських ігор у Сочі Президентська бібліотека ім.Б.М.Єльцина на своєму порталі представила дві нові колекції з 400 унікальних документів: «Історія Сочі у листівках та фотографіях» та «Олімпійські ігри у предметах колекціонування»


Колекція «Історія Сочі у листівках та фотографіях» включає в себе оцифровані унікальні поштові листівки з першими кольоровими фотографіями міста кінця XIX – першої половини ХХ століть та зображення життя міста-курорту у радянський час. Листівки розділені за тематикою: «Сочі. Чорноморське узбережжя», «Санаторії», «Готелі», «Заклади культури», «Парки», «Вулиці», «Вокзали», «Пам’ятники». Також є загальний розділ, в якому представлені  панорамні зображення міста, комплекти листівок та альбом фотографій старого міста Сочі.


Електронну колекцію «Олімпійські ігри у предметах колекціонування» складає 137 одиниць: значків, марок, монет, листівок, програмок, квитків із зображенням традиційної олімпійської символіки, талісманів Олімпіад, окремих видів спорту, учасників та переможців спортивних змагань. Основна частина колекції присвячена  XXII Олімпійським літнім іграм 1980 року – першим, що проходили на території Росії. При підготовці колекції були використані матеріали з приватних зібрань та фондів Дитячого музею листівок.


Олімпійські оцифровані колекції Президентської бібліотеки ім.Б.М.Єльцина будуть представлені як на сайті бібліотеки так і в електронних читальних залах, у тому числі – на території олімпійського міста: в санаторіях «Русь», де буде проживати керівництво Міжнародного олімпійського комітету та федерацій, «Дагомис» та «Сочі», які будуть приймати спортсменів, членів їх родин, журналістів та спеціалістів. Також в рамках ігор колекції будуть продемонстровані в медіа центрі «Сочі», де журналістам буде надано 200 робочих місць з можливістю скористатися представленими матеріалами.


Президентська бібліотека ім.Б.М.Єльцина – це одна з трьох національних бібліотек Російської Федерації,  яка збирає та зберігає у електронно-цифровому форматі друковані та архівні матеріали, аудіозаписи, відео- та інші матеріали, які відображають історію російської держави, теорії та практики права, а також російської мови, яка має статус державної. Бібліотека була заснована у 2007 році у місті Санкт-Петербурзі.