Електронна копія видання як "обов’язковий примірник"

 

Міністерство культури РФ готує законопроект про внесення змін у федеральний закон від 29 грудня 1994 року №77 «Про обов’язковий примірник документів», - про що повідомляється на сайті "Известия".

За словами міністра культури РФ Володимира Мединського, основна суть законопроекту закладена в скороченні кількості обов’язкових друкованих примірників видань з 16 сьогодні до необхідного мінімуму, а також надання ще одного обов’язкового примірника в електронному вигляді.

Зміст цієї ідеї, за поясненням авторів законопроекту, є таким: достатньо одного примірника у електронному вигляді-копії, яка точно співпадає з друкованим варіантом, і надходить в одну з бібліотек всієї загальнодержавної бібліотечної системи. Тоді, відповідно до закону, будь-який читач, який прийшов у бібліотеку не залежно від місця її розташування, сівши за комп’ютер, зможе цей примірник прочитати через єдину бібліотечну мережу. Якщо таке вдасться реалізувати, то таким чином кожен громадянин Росії легально та безкоштовно зможе отримати доступ до всього сучасного літературного надбання. 

При цьому в Мінкультури зазначають, що мова йде не про принципове скорочення кількості обо’язкових примірників, а виключно про збереження одного електронного примірника для постійного зберігання. Так як цей законопроект має безліч спірних моментів та знаходиться на стадії опрацювання, то наразі досліджується питання впливу створеного електронного примірника на систему книгозабезпечення бібліотек в цілому, перевіряються принципи використання обов’язкового примірника в бібліотеках та інші положення, які потребують детального аналізу.