ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського

 

ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського ділиться з нами досвідом роботи в рамках проекту «Електронна Європа» (eEurope).

З 2000 р. у межах цього проекту для підтримки виробництва, розповсюдження та використання європейського контенту і підтримки багатомовності всесвітньої мережі розроблена програма e-Content. Однією з її цілей є формування Європейського контенту і забезпечення доступу до нього через глобальні мережі з метою найбільш повного використання можливостей, наданих цифровими технологіями.

Оцифрування – це створення контенту, який стане фундаментом електронної Європи, необхідна діяльність щодо збереження її культурної спадщини та надання громадянам доступу до неї. Для цього Європейською Комісією розроблений стратегічний проект Європейської Електронної бібліотеки (Europeana), який є великим багатомовним каталогом оцифрованих об'єктів європейського культурного і наукового надбання, що зберігаються в "Установах Пам'яті" – бібліотеках, музеях, архівах та аудіовізуальних архівах Європи. Портал Europeana.eu був відкритий наприкінці 2008 р. та надає доступ до 23,5 мільйонів текстів, зображень, аудіо- і відео-файлів, 3D-моделей з фондів установ культури європейських та деяких інших країн. До 2025 р. планується надати доступ до всього цифрового надбання Європи. 

Збирання і підключення контента до Еuropeana здійснюється організаціями і проектами – агрегаторами контента за підтримкою Європейської Комісії. За договором про взаємодію з проектом Linked Heritage (Італія) Спеціалізований Центр (СПЦ) БАЛІ здійснює інформування українських "Установ Пам'яті" про проекти Europeana, допомагає у підготовці українського контенту, координує та забезпечує його передачу до Europeana.

У межах цього проекту Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського надала описові метадані та доступ до 12 оцифрованих книг із власного фонду з питань педагогіки, психології та освіти, які становлять національне надбання. Перегляд книг здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення «Digitized Content Visualizator» (DC-Visu) (розробник СПЦ БАЛІ). Співробітництво з Europeana надалі буде продовжено за рахунок збільшення кількості книг представленних у даному проекті.