Бібліотека Сумського державного університету

 

Досягнення Бібліотеки Сумського державного університету 2013 року:

1.Поповнення електронного каталогу новими бібліографічними записами. За рік було введено близько 30 тисяч бібліографічних описів, на понад 6 тисяч поповнилася Електронна бібліотека ЕК,  і вже налічує більш ніж  31 тисячу найактуальніших повнотекстових документів. Зазначимо статистику використання ЕК: завантаження від 2 до 333 разів 24 тисяч назв видань .

2.Презентація на сайті електронної колекції видань фонду, або окремих документів.  Яскравим прикладом електронної колекції є Електронний архів університету, який створений та адмініструється бібліотекою. Він поповнився за рік на 6 тисяч документів і налічує понад 33 тисячі повнотекстових документів. Крім наповнення контентом зроблено безліч корисних доопрацювань репозитарія за рік. Це: перегляд нових доданих ресурсів; топ-10 публікацій по кількості завантажень; топ-10 авторів по кількості завантажень; часті питання, що задають автори та користувачі та відповіді на них; розширений пошук  (за мовою, типом документа та ін.); перегляд ресурсів по колекціям видів документів з головної сторінки сайту; он-лайн статистика переглядів та завантажень з сайту репозитарія, дата останнього оновлення, кількість документів. Як результат: 131 позиція із 1650 репозитаріїв світового рейтингу Webometrics. Та мовою статистики: 2,4 млн. завантажень документів з репозитарію, 200 тис. відвідувачів з 135 країн світу.

3. Розширення Інтернет-центру новою технікою. Збільшено  парк АРМ на 11 машин, та 6 модернізовано. Наразі бібліотека має 97 АРМ з Інтернет та зону wi-fі в усіх підрозділах. Придбано ще 2 БФП для користувачів та сучасну фотокамеру.

4. Прийняття участі в оголошених конкурсних програмах, або грантах з власним проектом, який націлений на розвиток новітніх технологій бібліотеки.

 • «За швидкість та професіоналізм» - перемога у Всеукраїнському конкурсі для бібліотекарів з орієнтування в ІТ: номінація (березень).
 • Подяка від Української бібліотечної асоціації «За високий рівень організації бібліотечних електронних каталогів» за входження в  ТОП-10 кращих електронних каталогів бібліотек України у Всеукраїнському конкурсі електронних каталогів бібліотек України  (вересень).
 • Номінація Бібліотеки СумДУ на участь у програмі «ОРЕN WORLD». Десятиденне стажування в США за професійною програмою «Бібліотеки та цифрові ресурси» (листопад).
 • Участь у фотоконкурсі «Я в СумДУ», присвяченому 65-річчю СумДУ. Грамота за зайняте ІІ місце (жовтень).
 • Завдяки участі у проекті ElibUkr, протягом року отримали 15 тестових доступів до комерційних наукових баз.
 • Отримали п’ять довгострокових тестових доступів до комерційних наукових баз як члени Асоціації «Інформатіо-консорціум».

5.  Розробка та удосконалення сайту:

 • Впроваджено систему QR-кодування – закодовано фонди електронних видань 14 тис. примірників, здійснюється генерація QR-кодів та верстка сторінки з QR-кодом для всіх видань видавництва СумДУ. Протягом року зверстано сторінок з QR-кодом для 216 видань;
 • Впроваджено нові сервіси на сайті бібліотеки: *створено 2 нових розділи:  «Тематичні ресурси», «Науковцям»; *встановлено віджет групи «Бібліотека СумДУ» ВКонтакте;
 • Підтримка та доопрацювання сервісів  АБІС «УФД»Бібліотека»:
 • Впроваджено нові сервіси Електронного каталогу;
 • Доопрацьовувалися сервіси Електронного каталогу:
 • Розширено тематичну базу «Видавничі серії»;
 • Оновлено та відредаговано «Електронну базу навчальних дисциплін», що викладаються в університеті.