Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова

 

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова активно вкористовує комп’ютерні технології в бібліотечно-бібліографічних процесах, що забезпечують доступ користувачів до електронного каталогу (поповнився 22 тис. записів, нараховує 292 600 тис. записів), електронних ресурсів мережі Інтернет та фонду компакт-дисків. Також  у бібліотеці надається вільний доступ до електронних повнотекстових баз даних «Ліга-Закон», ЕbibliotekaUSA та Наукової електронної бібліотеки eLIBRARY.RU

В Миколаївській ОУНБ ім. О.Гмирьова забезпечено безкоштовний доступ користувачів до мережі Інтернет (швидкість  - 8 Мб/с), створено 4 точки доступу до Інтернет за технологією Wi-Fi, що дозволяє користуватися портативними комп’ютерами та мобільними засобами зв’язку (ноутбуки, нетбуки, планшетні комп’ютери, мобільні телефони, електронні рідери).

Бібліотекою підтримуються он-лайн ресурси: офіційний Web-сайт – 141 037 відвідувань за рік; регіональний інформаційний портал «Прибужжя»  – 826 925 відвідувань за рік; професійний блог «Книжковий континент» – 39 399 відвідувань за рік; професійний блог «Миколаївський центр «Вікно в Америку».

У 2013 році активно використовувались новітні інформаційні технології – планшетні комп’ютери Apple iPad та електронні рідери Amazon Kindle. У  2013 році комп’ютерний парк ОУНБ ім. О. Гмирьова  поповнився 2 ноутбуками Asus у рамках проекту «Вікно в Америку».

Проектна діяльність є невід’ємною частиною розвитку новітніх технологій та запровадження інноваційних послуг у бібліотеці. У 2013 році розпочато реалізацію проекту «Створення мережі дистанційних консультаційних центрів для підприємців на базі бібліотек Миколаївської області». Спеціалісти Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області 2 рази на тиждень надають безкоштовні консультації в on-line режимі за допомогою програми Skype.

У 2013 р. Миколаївською ОУНБ ім. О.Гмирьова з метою збереження  наукового та культурного надбання краю шляхом формування фонду краєзнавчих документів  на електронних носіях та  оцифрування друкованих видань продовжила роботу над проектом «Електронна бібліотека місцевих видань». Формування електронного фонду краєзнавчих документів  здійснюється на підставі співпраці з місцевими видавництвами, типографіями, видавничими центрами вищих навчальних закладів.

На 2014 рік Миколаївською ОУНБ ім. О.Гмирьова заплановано створення та формування на базі офіційного Web-сайту бібліотеки електронного краєзнавчого ресурсу «Краєзнавство Південного Прибужжя», що надаватиме вичерпну та достовірну інформацію про Миколаївщину, її історію, визначні місця, пам’ятки культури, природні ресурси тощо. Розміщення краєзнавчої інформації у мережі Інтернет зробить її більш доступною для широкого кола  користувачів, сприятиме розповсюдженню знань про історію краю та особливості його розвитку.