Центральна районна бібліотека Буринської РЦБС

 

Інноваційний клімат є умовою розвитку Центральної районної бібліотеки Буринської РЦБС. До послуг користувачів - чотири сучасні комп’ютерні комплекси, 2 лазерні принтери, копіювальний апарат, мультимедійний багатофункціональний пристрій. Бібліотека забезпечує безпечний web-простір, web-спілкування, on-line доступ до електронних бібліотек України та світової спільноти.

У практику роботи бібліотеки впроваджені такі форми та методи: онлайн-семінари, онлайн-лекції, віртуальні подорожі, скайп-конференції тощо. Популярність серед користувачів мають практичні  консультації: «Як створити власний електронний гаманець», «Електронні гроші. Як ними користуватися», «Віртуальні біржі праці та як заробити на них кошти», «Як користуватися скайпом» тощо.

Зі старшокласниками та студентською молоддю проводяться лекційно-практичні заняття «Як користуватися електронними каталогами та картотеками бібліотек», «Як користуватися бібліотеками, бібліотечні процеси яких повністю автоматизовані». Це дає змогу молоді в подальшому вміло користуватися вузівськими бібліотеками.

У 2013 році бібліотека відкрила офіційний канал «Бібліотека Бурині» на YouTube. Був розроблений та затверджений директором РЦБС контент-план, в якому визначені  питання типу контенту (які повідомлення, що стосуються бібліотеки, будуть передаватись; які повідомлення та інформацію можна розповсюджувати; які повідомлення і теми заборонені в дискусіях) та темпу публікацій. Методом просування було обрано долучення до існуючих  на теренах інтерпростору Буринщини груп та спільнот, форумів тощо, що дозволить сприяти популяризації інтелектуального продукту та послуг бібліотеки.

Щодо сайту бібліотеки, то його контент постійно оновлюється. Так, на прохання української спільноти США та Канади, створено розділ «Новини Буринщини». На численні запити студентської молоді та вчителів історії  реалізовується проект  створення банку даних «Історія сіл району», який постійно поповнюється спогадами старожилів, документальними матеріалами. Банк веде облік переглядів матеріалів і отримані  цифри (які, до речі, є книговидачею бібліотеки) говорять про те, що такий матеріал вкрай необхідний в електронному варіанті.

Через розділ сайту «Контакти» налагоджено двосторонній зв’язок з користувачами. Організовано довідково-бібліографічне обслуговування користувачів  бібліотеки в електронному режимі «Запит-відповідь». За 2013 рік було виконано 40 віртуальних довідок і надіслано відповіді електронною поштою на запити користувачів.

Пошук альтернатив і шляхів вирішення проблеми призвів у результаті до впровадження комплексу сучасних інформаційних технологій, званих електронною доставкою документів (ЕДД). Бібліотека спробувала надавати електронні копії документів, що зберігаються в її фондах, а також відсутні матеріали у вигляді файлів чи сканів на електронні адреси користувачів. Це мало певний результат – користувачі були задоволені оперативністю отриманих даних. Таким чином за 2013 рік було надіслано 56 сканованих матеріалів та 32 файли. З наступного року ця поcлуга буде популяризуватись.

Створено також адресну базу даних «Електронні видання», повнотекстові бази даних «Персоналії», «Краєзнавство», «Творчість літераторів Буринщини». Особливою популярністю користується БД  «Періодика. Рукоділля», де зберігаються журнали «Анна», «Вышивка для души», «Настуня», «Формула рукоделия», «Вишиванка» з 2002 року. Ці БД знаходяться на жорстких дисках комп’ютерів бібліотеки і постійно поновлюються. Читачі бібліотеки завантажують матеріали, що там зберігаються, на власні електронні носії. Або ж користуються ними в електронній читальній залі.

Таким чином,  роботу Центральної районної бібліотеки Буринської РЦБС можна охарактеризувати як універсальну та багатофункціональну.