Бібліотеки Відня популяризують електронну книгу

 

Бібліотеки Відня, які вже три роки пропонують читачам не забирати книги додому, а завантажувати їх на свої електронні пристрої, під кінець року "видали" півмільйонну електронну книгу. За повідомленням органів міської влади, якій підзвітна діяльність бібліотек, з появою такої послуги її популярність склала серйозну конкуренцію традиційній формі видачі книжок.

На сьогодні у фондах бібліотек знаходиться більше ніж 30 тисяч оцифрованих книг та періодичних видань, а також аудіокниг. Кожен місяць вони поповнюються приблизно на 600 найменувань. При цьому аудіокниги можна слухати в потоковому режимі зі смартфону та планшету. А у найближчий час віденські бібліотеки планують випустити окремий додаток.

Найбільшу кількість електронних видань було завантажено на католицьке Різдво. 25 грудня їх кількість сягнула 1150 книжок, а протягом свят цей показник не падав нижче тисячі книжок в день.

Цікава статистика… в трійку популярних у австрійської інтернет-аудиторії видань разом з творами сучасних німецьких письменників потрапив новий роман Дена Брауна «Інферно». А в першій рік роботи онлайн-бібліотеки користувачі частіше за все завантажували не художню літературу, а оцифровані посібники з ведення домашнього господарства.

При цьому бібліотеки відмічають, що надання доступу до електронних книг звільняє їх від необхідності боротися з боржниками, які не повертають вчасно друковані видання. Адже тепер по закінченні певного терміну користувачу блокується доступ до завантаженої ним книги.