Найбільша цифрова бібліотека видань німецькою мовою

 

Цифрова бібліотека, яка була створена на основі фонду Баварської державної бібліотеки, пропонує сьогодні найбільшу колекцію відсканованих видань державною мовою. Користувачі мережі Інтернет тепер мають безкоштовний доступ до більше ніж одного мільйона оцифрованих книг німецькою мовою, про що повідомляється на сайті бібліотеки.

В першу чергу мова йде про цифрові копії видань XVII-XIX століть, на які не поширюються обмеження, пов’язані з авторським правом.
Отримати он-лайн доступ до видань можливо через електронний бібліотечний каталог OPACplus. Для всіх бажаючих бібліотека проводить спеціальні консультації, метою яких є обізнаність користувачів при роботі з цифровими каталогами та виданнями.

Баварська державна бібліотека (нім. Bayerische Staatsbibliothek) - центральна бібліотека федеральної землі Баварія, що Розташована у місті Мюнхен, і є однією з найбільш значущих європейських універсальних бібліотек. У співпраці з Державною бібліотекою в Берліні та Німецькою національною бібліотекою вона складає «Віртуальну національну бібліотеку Німеччини». Баварська державна бібліотека володіє одним з найважливіших у світі зібрань рукописів, найбільшою в Німеччини колекцією інкунабул, а також численними спеціальними колекціями (музичних видань, карт і образотворчих видань, видань з країн Східної Європи, Сходу та Східної Азії). Також, Мюнхен має найбільшу у світі колекцію книг  німецькою мовою.
Нещодавно бібліотека придбала десятимільйонну книгу, а щорічно її фонди поповнуюють біля 130 тисяч нових видань.