Литовські бібліотеки отримали підтримку на законодавчому рівні

 

З 1-го січня 2014 року в Литві вступили в дію зміни до Закону про бібліотеки, якими розширюється діяльність бібліотек, про це повідомляється на сайті LETA/ELTA.

В законі закріплюються  положення про можливість бібліотек надавати послуги, пов’язані з оцифруванням культурного надбання країни, в тому числі сканування книг, забезпечення доступу користувачів до інтернету, стимулювання читання, розвиток інформаційної грамотності громадян, та інші послуги, що сприяють впровадженню новітніх підходів формування іміджу сучасної бібліотеки.   

«Таким чином, у бібліотек, як у закладів, що надають послуги з неформальної освіти, з’явиться можливість претендувати на фінансовані програми», - наголосив міністр культури Литви Шарунас Бірутіс.

У вищезазначеному документі вказано, що громадська бібліотека – це бібліотека, яка є доступною для всіх користувачів. Вона накопичує та зберігає універсальний документний фонд, який відповідає потребам жителів території, на якій вона розташована, надає інформацію та послуги громадського доступу до інтернету, виконує проекти та програми з краєзнавства, соціально-культурної освіти, стимулювання читання, інформаційної грамотності та інших проектів, пов’язаних з діяльністю бібліотек.

Отже, чергова країна на законодавчому рівні визнала пріоритетним напрямок формування електронних ресурсів національних книгосховищ.

Зазначимо, що сканування книг є багатоетапним процесом, який потребує професійного підходу при виконанні робіт з використанням якісного обладнання, адже кінцевий результат повинен відповідати всім вимогам представлення книги в сучасній електронній бібліотеці.