Оцифрована фотозбірка Британської бібліотеки вже в Інтернеті

 

Національна бібліотека Великобританії опублікувала на безкоштовному фотохостингу Flickr більше ніж мільйон оцифрованих ілюстрацій  з майже 65 000 книг XVII-XIX століть. Як повідомляється на сайті Британської бібліотеки, - колекція стане однією з найцікавіших фотозбірок у мережі Інтернет.

Електронна колекція складається з креслень, мап, гарних ілюстрацій, сатиричних малюнків та інших матеріалів. Оцифровані зображення розділені на категорії та мають коментарі про джерела, з яких вони були відібрані. Однак, інколи невідомо, що саме зображено на малюнку. Саме тому бібліотекарі звернулись за допомогою до всіх бажаючих та обізнаних, аби спільними зусиллями ліквідувати ці "білі плями". 

На початку наступного року бібліотека впровадить додаток краудсорсингу, за допомогою якого ентузіасти зможуть описувати те, що зображено на фото, коментар під якими відсутній. Це дасть можливість бібліотекарям підготувати автоматизовані класифікатори всіх ілюстрацій.

Як підкреслюють ініціатори проекту, всі електронна колекція зображень є суспільним надбанням. Зважаючи на це, кожен бажаючий може використовувати їх в своїх цілях абсолютно безкоштовно.

Національна бібліотека Великобританії була заснована в результаті об'єднання бібліотеки Британського музею і ряду менш значущих колекцій на основі рішення, яке було прийнято парламентом Великобританії у 1972 році. Нова будівля книгозбірні відкрилася 1 липня 1973 року в Лондоні. Зараз це одна з найбільших бібліотек світу - кількість одиниць зберігання перевищує 150 млн., з них 14 млн. книг, 12500 інкунабул (одне з найбільших зібрань у світі), 920000 назв журналів та газет, 58 млн. патентів, 3 млн. звукозаписів та інші фонди.