Електронні копії цінних книг з географії та океанології стануть доступними для всіх

 

Російське географічне товариство на початку 2014 року оцифрує та розмістить на своєму сайті у відкритому доступі декілька тисяч книг з географії та океанології, - про що повідомила завідувач Наукової бібліотеки Російського географічного товариства у Петербурзі Світлана Мангутова.

«Будуть оцифровані книги з приватної бібліотеки відомого вченого-океанографа Юлія Шокальського та всі видання, які вийшли під грифом Російського географічного товариства – це журнали, записки РГТ, вісті РГТ, записки відділень, етнографічний журнал «Живая старина». Всі вони не втратили своєї актуальності, адже щоб отримати доступ до цих видань, до нас приїжджають з різних регіонів країни», - зазначила Мангутова.

Зібрання вченого зі світовим ім'ям включає літературу з океанографії, фізичної географії, метеорології, кліматології. Більшість з них мають автографи та авторські примітки.


Юлій Шокальський - видатний вчений-географ, почесний академік Академії наук СРСР, а також онук оспіваної Пушкіним Анни Керн. Тієї самої, якій поет писав: «Я помню чудное мгновенье: передо мной явилась ты…»

Відкритий доступ до електронної колекції наукових праць та результатів експедицій стане справжнім подарунком не лише для географічного співтовариства, але  й для всіх, хто цікавиться океанографією.

Російське географічне товариство було засноване 18 серпня 1845 року указом імператора Миколи І. Сьогодні ця всеросійська громадська організація включає в себе 81 регіональне відділення по всій Росії. Фонди його бібліотеки у Петербурзі нараховують біля півмільйона томів, а у Москві -  більше як 8 тисяч  книг та атласів, серед яких 600 рідкісних видань.