Всі видання Норвегії в Internet!

 

Національна бібліотека Норвегії оцифровує всі книги, що знаходяться в її колекції. Про це повідомляється на сайті бібліотеки.  Це будуть повноцінні електронні книги, з розробленою пошуковою програмою, яка зможе аналізувати тексти та допоможе користувачам здійснювати пошук потрібних фрагментів у книгах.

В  електронний формат планується перевести як сучасні твори, так і середньовічні видання, що знаходяться у фондах національного книгосховища. Для оцифурвання всього архіву, за оцінкою бібліотеки, потрібно  від 20 до 30 років.

Даний проект реалізується в рамках закону про обов’язковий примірник, згідно якого Національна бібліотека зобов’язана мати у своїй колекції копії всіх матеріалів на будь-яких носіях, що виходять у Норвегії або адаптовані до цієї країни.

Норвезька бібліотека уклала договори з правовласниками творів, врегулювавши таким чином питання авторського права, і тим самим дозволивши користувачам, які знаходяться на території країни, отримувати безкоштовний он-лайн доступ до книг через мережу Інтерент.
Національна бібліотека Норвегії має обладнання та розроблені технології для сканування книг та розпізнавання тексту в книгах, введення метаданих  та викладення оцифрованих видань в он-лайн базу даних.

Зазначимо, що даний проект було розпочато у 2006 році.