Видання Шевченкової доби

 

 

Національний музей Тараса Шевченка

Дата:

2013 рік

Про проект:

Компанією «ЕЛАУ», Національним музеєм Тараса Шевченка та партнерами було розпочато багатоетапний проект зі створення електронної колекції цінних видань, що пов’язані з постаттю Тараса Шевченка.
Була проведена грунтовна робота з виявлення найбільш цінних видань книжкового фонду Національного музею Тараса Шевченка, подальшого їх оцифрування та обробки. Враховуючи їх давність, ми використали професійні сканери високого класу, що забезпечило високоякісне та безпечне сканування.

Основою електронної колекції стали: прижиттєві видання Тараса Шевченка («Кобзар», 1860 р., «Гайдамаки», 1841 р.); книги з особистої бібліотеки поета; переклади його творів мовами світу; видання з автографами письменника, а також його друзів.

Вже оцифровано понад 160 видань, що склало більше 55 000 сторінок.

Важко недооцінити результати вже проведених робіт, та подальші цілі, які визначені для реалізації формування страхового фонду раритених видань.
Адже створення електронної копії будь-якого об’єкту культурної спадщини, - є пріоритетним завданням сучасної інформаційно-розвинутої країни світу.

Категорія доступу:

Національний музей Тараса Шевченка

 

Теги:

 електронна колекція,книги,проекти ЕЛАУ

 

 

 

 

 

 

Повернутись до списку проектів