Цифрова Олімпіада

 

e-collection-stamps

Цифрова Олімпіада

Президентська бібліотека в партнерстві з Дитячим музеєм листівки презентує в кінці 2013 року електронну колекцію марок та листівок олімпійської тематики. Проект приурочено до Зимових Олімпійських ігор у Сочі з метою формування унікального ресурсу матеріалів, які б розповіли про олімпійський рух, а також роль, місце та досягнення Росії в ньому.

Цифрова колекція присвячена історії Олімпіади, її символіки, видам спорту та призерам. Вона включатиме конвертовані зображення поштових марок олімпійської тематики з 1956 по 1980 роки, календарі, програми та квитки на змагання. Колекція олімпійських листівок нараховує не одну тисячу одиниць, і дозволяє перенестись у 42 міста 29 країн світу, де в різні часи проводилась Олімпіада.

«На нашій віртуальній виставці ми не просто побуваємо в цих містах, але й поринемо у спортивні перипетії, познайомимось з героями змагань, оглянемо олімпійські об’єкти, зможемо ближче розгледіти олімпійські медалі і, звісно, посміхнемось талісманам Олімпіад. Серед них – і такса Вальді, яка з’явилася на світ у 1972 році на літніх Олімпійських іграх у Мюнхені, і олімпійський ведмедик Москви-80. Я впевнений, поштові марки та листівки з зображенням талісманів Сочі-2014 також увійдуть до нашої колекції»,  - зазначив відомий філокартист Віталій Третьяков.

У подальшому Президентська бібліотека продовжить оцифрування матеріалів, присвячених олімпійському руху, запозичених з колекцій партнерів, а також приватних зібрань. Доповненням колекції стануть унікальні листівки з першими кольоровими знімками міста Сочі початку минулого століття.