Проект 1576

 

Колектив порталу "1576.ua"

Стус Дмитро Васильович, ідейний натхненник проекту

Дата:

2011, 2012 роки

Про проект:

Розділ "Тексти" порталу 1576.ua був поповнений творами різноманітної тематики: література, візуальне мистецтво, мультимедіа, що знаходяться у вільному доступі.

Некомерційний портал 1576.ua був створений з освітньою метою, і має намір зберегти надбання української культурної спадщини. Його мета - забезпечити доступ до вітчизняної класики, за допомогою Інтернету, який «не тільки не обмежений за обсягом, але й дозволяє розміщувати в словниковій «статті» текстову, звукову та візуальну інформацію». Портал «дає можливість всім, хто зацікавився, почути, почитати, і побачити персонажів української класики, відчути глибину особистостей, більшість з яких відомі нам за так званими «вершинними досягненнями».

При оцифруванні першоджерел був використаний сканер, який не пошкоджує структуру книг завдяки «холодному» світлу. А автоматична система тривимірної корекції зображення Perfect Book значно скоротила час обробки зображень.

 

Категорія доступу:

 вільний

Посилання на ресурс:

перейти до колекції

Теги:

книги,проекти ЕЛАУ

 

 "Створення електронних бібліотек та накопичення цифрового контенту є найбільш ефективним та універсальним інструментом для збереження інтелектуального змісту різноманітних джерел, запобігання їх зношенню та старінню, розширенню доступу до інформації".

          Дмитро Стус, Національний музей Тараса Шевченка

 

 

Повернутись до списку проектів