Дивовижна історія про сто тисяч рукописів, які зберігаються в Тімбукту

 

Нещодавно на очі потрапила стаття, в якій письменник Ілля Троянов розповідає дивовижну історію про сто тисяч рукописів, які зберігаються в Тімбукту - місті в самому серці Малі. Відразу скажемо стаття чимала, але вона безумовно варта часу витраченого на її прочитання.

Про це місто так часто марили, що воно втомилося  бути мрією. Але той, хто вимовляє його ім'я - Тімбукту, - все одно викликає до життя образ настільки ж вабливий і загадковий, як Атлантида або Ельдорадо. Місто золота, центр торгівлі і вченості, неприступна цитадель ...

Добрих два століття тому в Англії з'явилася приказка «далеко, як до Тімбукту», і з тих пір цей примарний «край світу» став для європейців символом таємничого африканського континенту.

Для європейців Тімбукту завжди загадковий, як і вся Африка. Були, звичайно, і ті, хто не поділяв цього «європейського» сприйняття, але вони впадали в іншу крайність. Раз у Африки немає літописної традиції, вважали вони, то немає й історії, а є тільки гарячкова пам'ять, яку передають з вуст у вуста. Тепер, коли ми знаємо про 100 000 рукописів, що зберігаються в Тімбукту, багато хто раптом заговорили про Африканський Ренесанс, що не поступається європейському Відродженню.

Для того щоб прочитати статтю повністю, перейдіть за цим посиланням:  www.geo.ru

Приємного читання!