Співвідношення об'єму робіт, строків виконання та вартості

 

Ватиканська апостольська бібліотека планує оцифрувати та викласти в мережу Інтернет біля 82 тисяч манускриптів зі своєї колекції.

В рамках першого етапу, який триватиме чотири роки, заплановано сканування документів орієнтовною кількістю  3 тисячі видань. На реалізацію цих робіт витратять 20 млн. доларів. Фінансове питання справи взяла на себе японська компанія NTT Data, яка замайється цифровими технологіями.

Документи, які будуть оцифровані, відносяться до історії доколумбової Америки та Китаю, Японії та Далекого Сходу, вони охоплюють мови, культуру та історію Європи.

В першу чергу будуть скануватися твори давньогрецької та давньоримської культури, а також ілюстровані манускрипти епохи Середньовіччя та Відродження.

Всі електронні копії документів з'являться на офіційному сайті та будуть у вільному доступі.

Ватиканська апостольська бібліотека - бібліотека Святого Престолу розташована в Римі, одна з найбільших у світі книгозбірень і колекцій манускриптів. Засновником бібліотеки Ватикану вважають папу римського Миколая V (1447 - 1455), а офіційну буллу про її створення підписав папа римський Сікст IV в 1475 році. Фонд бібліотеки Ватикану складається з більше мільйона книг і 150 тисяч рукописів, з яких вісім тисяч це інкунабули (книги, видані в Європі з початку друкарства і до першого січня 1501). Крім того, там зберігається близько 300 тисяч монет і більше 150 тисяч фотографій. Щорічно бібліотеку відвідують понад 20 тисяч науковців з різних країн світу.