Електронний вимір минулого. Хто, як не ми?!

 

На сайті Національної історичної бібліотеки України представлена електронна колекція, присвячена постаті Тараса Шевченка.  Проект є складовою частиною Національного електронного ресурсу «Шевченкіана», і реалізується в рамках заходів Міністерства культури України з підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.
В колецію ввійшли документи, які є частиною національного культурного надбання України:

  • прижиттєві видання Т.Г.Шевченка,
  • видання про нього,
  • твори Т.Г.Шевченка, видані після 1861 року.

Серед видань, які у найближчий час будуть представлені в електронному вигляді  у повному обсязі є: Букварь Южнорусскій 1861 року, Кобзарь Тараса Шевченка (1860 р.), Шевченко Т.  Думка (1843 р.), Шевченко Т. Г. Наймичка (1857 р.), Шевченко Т. Кобзарський гостинець (1860 р.), Шевченко Т. Гайдамаки (1918 р.).

Видання, які вже у відкритому доступі: Автограф Т.Шевченка з 1857 року (1947 р.),  Альманах Шевченкові (1940 р.), Білецький Л. Віруючий Шевченко (1949 р.), Жизнь Тараса Шевченко  (1926 р.) та інші.

Шановні колеги, розуміючи, що кожен з вас також вносить свій вклад у загальнонаціональне вшанування пам’яті нашого видатного діяча, пропонуємо поділитися інформацією про свій внесок у загальнооб’єднуючу справу.

Можливо, ви також розмістили на своєму сайті електронну колекцію видань, пов’язаних з ім’ям письменника, або це є вашим планом на найближчу перспективу; чи може, у вашому фонді є унікальні  матеріали, близькі темі Шевченкіана, і сканування документів є кроком до збереження їх копій.

У будь-якому випадку, компанія «ЕЛАУ» всіляко сприяє реалізації проектів зі створення тематичних електронних колекцій. Наразі, актуальним є підтримка ідеї збереження друкованого надбання Шевченка шляхом оцифрування документів, та можливості відкритого доступу до них. Вже реалізовано ряд тематичних проектів, інші у роботі (один з них British Library).

Якщо у вас є потреба у допомозі реалізації такого проекту, будемо раді співпраці!