«Бібліотек@ в електронному середовищі»

 

conference_uba_201326-28 листопада 2013 року Українська бібліотечна асоціація, Національна парламентська бібліотека України, Київський національний університет культури і мистецтв, Державна бібліотека України для юнацтва, Асоціація «Інформатіо-Консорціум» за підтримки Міністерства культури України та Програми «Бібліоміст», Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в стінах Національної парламентської бібліотеки України та Київського національного університету культури і мистецтв провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію - «Бібліотек@ в електронному середовищі».

В ході конференції були вручені нагороди  та відзнаки від УБА, проведено пленарне засідання та організована робота в секціях.

Серед тем, які були запропоновані на розгляд в рамках роботи секційних  засідань, зазначались: контент електронного читання, програмні та технічні засоби; «Бібліотека – центр громади»: підсумки громадських обговорень; корпоративні взаємовідносини молодіжних бібліотечних об`єднань: сучасний стан, перспективи розвитку.

В ході конференції доповідачами були висвітлені актуальні питання ролі та шляхів розвитку бібліотек України в електронному інформаційному середовищі.  Пролунали доповіді на теми: досліджений досвід  українських та зарубіжних  університетських бібліотек в електронну епоху; розвиток комерційних електронних бібліотек  у взаємодії з  традиційними бібліотеками; аспекти каталогізації  електронних ресурсів; досвід формування електронних ресурсів країн світу та ін.

Компанія «ЕЛАУ» запропонувала своє бачення розвитку бібліотек України в інформаційному світі. Увазі учасників секційного засідання було презентовано «Рішення «Електронна бібліотека»,  як адаптованого до українських бібліотек, зокрема регіональних, шляху виходу їх в бібліотечний Internet-простір.

Також в рамках конференції вперше було заявлено про відкриття профільно-орієнтованого сайту bibliotekar.in.ua.